Vlasta Jareš - klavírista, písničkář

zpět

K nahrání svého autorského CD Půjdem spolu bratře, si Vlasta Jareš vybral špičkové profesionální hudebníky české jazzové scény.

Julius Baroš (trubka, křídlovka)
(nar.1953) po absolvování teplické konzervatoře prošel zkušenostmi ve Filmovém symfonickém orchestru, dále byl členem Pražského big bandu Milana Svobody, Orchestru Václava Zahradníka, ESP Štěpána Markoviče, Jazz Unity, atd. Julius Baroš byl členem mezinárodního projektu Europlane Orchestra. V současnosti vede svůj vlastní jazzový kvintet Julius Baroš Q a hraje ve funkové jazzrokové kapele Work, Shop & More. Julius Baroš dále spolupracuje s jazzovou zpěvačkou Olgou Škrancovou. Je vyhledávaným hráčem v tuzemských a zahraničních jazzových projektech i v projektech symfonické hudby.

Rostislav Fraš (tenorsaxofon, sopránsaxofon)
(nar. 1975) je absolventem Konzervatoře Jaroslava Ježka. Vedle vlastního kvartetu Rostislav Fraš Q, je stálým členem Bigbandu Českého rozhlasu, CZ/SK Bigbandu, dále je členem souborů Hot Line, Velebank a Limited Edition. Spolu s Janem Kořínkem a Martinem Šulcem je členem projektu Soul-Jazz-Celebration a členem funkové kapely Šavle Meče Příležitostně také spolupracuje s Karlem Růžičkou, Matúšem Jakabčicem, Najponkem, ASPM. V roce 2004 postoupil do finále mezinárodní soutěže sólistů „International Jazz Struggle“.

Jan Greifoner (kontrabas)
(nar. 1979) je absolventem Konzervatoře Jaroslava Ježka. Jan Greifoner byl členem Tria Matěje Benka, s kterým nahrál desku Universality. Je dlouholetým členem skupiny J.J.Jazzmen. Hraje v doprovodné kapele Evy Emingerové. Příležitostně vystupuje i s dalšími jazzovými zpěvačkami - Yvonou Sanchez, Janou Koubkovou, Vesnou Cáceres. Jan Greifoner je vyhledávaným jazzovým hráčem české jazzové scény a vystupoval na řadě mezinárodních jazzových festivalů po celé Evropě i v zámoří. (kontakt: jan.greifoner@seznam.cz)

Csaba Czendes (bicí)
(nar.1974) je dlouholetým jazzovým hráčem působícím v různých bluesových projektech. Příležitostně vystupuje, například s Peterem Lipou, Lubošem Andrštem, Romanem Pokorným, Janou Koubkovou. Řadu let také působil jako bubeník v zahraničí. (kontakt: csabi@jazzworld.com)